OZE TECHNIK

Folie grzewcze - ogrzewanie elektryczne

Folie grzewcze to nowoczesny i ekologiczny sposób na ogrzewanie pomieszczeń. Wykonane są one z nowoczesnej tkaniny, składającej się z mieszaniny włókien węglowych z pastą karbonu. Tego typu ogrzewanie elektryczne montuje się w podłodze. Zapewnia ono znacznie niższe koszty użytkowania niż tradycyjne metody ogrzewania pomieszczeń, a dzięki niewielkiej grubości folii (0,4 mm) jest też łatwe w instalacji i nie wpływa na podwyższenie poziomu podłogi.

Folie grzewcze mogą być instalowane pod dowolny rodzaj podłogi, a także na istniejących posadzkach. Można je stosować nie tylko na etapie budowy, ale też w gotowych budynkach. Nadają się one zarówno do stosowania jako podstawowe źródło ogrzewania, jak i jako dogrzewanie punktowe (na fragmencie podłogi lub pod wykładziną czy dywanem). Folie grzewcze układa się bardzo szybko i łatwo, a sama instalacja jest o wiele tańsza od tradycyjnego ogrzewania podłogowego. Tańsza jest również jego eksploatacja, dzięki wysokiej energooszczędności. Wykorzystując instalację fotowoltaiczną do produkcji energii elektrycznej niezbędnej do ogrzewania pomieszczeń za pomocą folii grzewczych, można uzyskać jeszcze większe oszczędności.

Ogrzewanie elektryczne z użyciem folii to nowoczesne i niezwykle korzystne rozwiązanie dla Twojego domu. Folie grzewcze zapewniają olbrzymi komfort i optymalną wilgotność powietrza, tworząc w domu korzystny mikroklimat. Inwestycja w instalację systemu nie jest kosztowna, a oszczędności wynikające z jego użytkowania mogą być ogromne. Ogrzewaniem można też w wygodny sposób sterować, ustawiając pożądaną temperaturę z dużą dokładnością, a cały system jest bezawaryjny i bezobsługowy.

Nasza firma wykonuje instalacje, wykorzystując wysokiej jakości folie grzewcze Red Snake. Oferujemy najwyższą jakość usług i profesjonalne doradztwo. Zapraszamy do współpracy Klientów ze Szczecina i województwa zachodniopomorskiego oraz całej Polski!

Całkowity koszt systemu dla domu 120m2 to 15 000zł netto*

* Powyższa oferta ma charakter informacyjny i jest zaproszeniem do negocjacji, niniejsza oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.

Wybierz zdrowe i komfortowe ciepło
Co raz więcej ludzi zauważa, iż tradycyjne ogrzewanie konwekcyjne oparte na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach jest nieefektywne w stosunku do technologii obecnej na rynku. Wbrew powszechnej opinii, ogrzewanie płaszczyznowe oparte na foliach grzewczych okazuje się być dużo tańsze w eksploatacji jaki i w montażu, nawet zważywszy na fakt, iż źródłem ogrzewania jest prąd. To oczywiste, że jednostka energii elektrycznej kosztuje więcej od jednostki gazu - wystarczy jedynie zwrócić uwagę, że do każdego pomieszczenia należy wprowadzić tyle energii cieplnej ile z niego "ucieka". Dlatego, żeby odczuwać komfort cieplny przy ogrzewaniu konwekcyjnym, tej energii musimy zużyć dużo więcej w zdecydowanie dłuższym odcinku czasu - chociażby ze względu na wentylację (przez którą ciepłe powietrze wydostaje się na zewnątrz). Folie grzewcze emitują podczerwień, najpierw ogrzewa wszelkie obiekty w pomieszczeniu, które wtórnie ogrzewają powietrze. Innymi słowy, czas i ilość energii wprowadzonej do systemu grzewczego jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd jak i komfort termiczny, nawet przy niższych temperaturach.

Twój komfort termiczny zależy zarówno od wymiany ciepła z otaczającym powietrzem na drodze konwekcji, jak i wymiany na drodze promieniowania z przegrodami budowlanymi. Odczucie ciepła jest wypadkową temperatury powietrza i średniej temperatury przegród budowlanych. W warunkach domowych niższą temperaturę przegród budowlanych można skompensować wyższą temperaturą powietrza. Takie rozwiązanie jest jednak niekorzystne dla Twojego zdrowia.

Przy temperaturze powietrza powyżej 22*C i ruchu powietrza, który wzbija kurz następuje podrażnienie błony śluzowej co może skutkować chorobami gardła, alergiami czy przeziębieniem. Z kolei niska temperatura ścian wpływa na rozwój pleśni i grzybów których wpływu na zdrowie tłumaczyć nie trzeba. W skrajnym przypadku widzimy wykwity tych mikroorganizmów w rogach pomieszczeń, jednaknaj częściej nie widzimy ich rozwoju, uznając że problem nie istnieje.

Ogrzewanie promiennikowe systemu wymienia ciepło w pierwszej kolejności z przegrodami budowlanymi a dopiero one ogrzewają powietrze. Powoduje to, że temperatura ścian i powietrza jest jednakowa i to jest optymalne rozwiązanie dla komfortu, zdrowia i kosztów eksploatacji.

Zaskoczy cię jak tanio możesz ogrzać dom
System grzewczy Red Snake jest zasilany energią elektryczną, co często rodzi obawy przed kosztami użytkowania go. Mówi się że "ogrzewanie elektryczne jest drogie" co jest prawdą w przypadku ogrzewania konwekcyjnego - opartego o grzejniki ścienne. System Red Snake sprawia, że do zapewnienia Tobie komfortu cieplnego potrzebujesz nawet 60% mniej energii niż systemy konwekcyjne.

Folie grzewcze - korzyści z instalacji

Ale co z tym prądem?

Film instruktażowy

Najtańszy system grzewczy

Zdrowie

SPRAWNOŚĆ SYSTEMU TO PONAD 99%

KOMFORT CIEPLNY W NIŻSZEJ TEMPERATURZE

STEROWANIE Z DOKŁADNOŚCIĄ DO 0,1°C

ZASILANIE DARMOWĄ ENERGIĄ ELEKTRYCZNĄ

Oszczędność

Komfort

  • optymalna wilgotność

  • idealny komfort

  • przyjazny alergikom

Praktycznie cała energia dostarczana do foli grzewczej jest zamieniana na ciepło

Średnio o 1-4C niższej niż przy zastosowaniu systemu hydraulicznego; każdy 1*C to oszczędność od 8-10%

Bardzo mała bezwładność systemu sprawia, że sterowanie daje dodatkowe oszczędności nawet do 20%

Instalacji fotowoltaicznej; dzięki półrocznemu bilansowaniu ogrzewasz dom prądem wyprodukowanym latem

  • tani w inwestycji

  • oszczędny w użytkowaniu

  • superwydajny

  • bezawaryjny

  • bezobsługowy

  • łatwy w sterowaniu

Folie grzewcze

Ogrzewanie elektryczne

FOTOWOLTAIKA

OZE Technik:

biuro UlBorówkowa 17, 74-100 Żórawie

oddział /korespondencja: UlSmocza 34, 70-731 Szczecin

Tel: +48 602-148-637
Tel: +48 91 570 63 10
e-mail: biuro@ozetechnik.pl

 

OZE Technik: Dział Doradców Techniczno-handlowych

Tel: +48 604-784-396
Tel: +48 690-281-545

OZE Technik: Dział Techniczny - Serwis

Tel: + 48 513 753 899
e-mail: serwis@ozetechnik.pl

 

 

KONTAKT

kontakt z OZE Technik

Specjalnością naszej firmy są rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii. Montujemy m.in. instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Jako fachowcy w dziedzinie ogrzewania ekologicznego i darmowej energii ze źródeł odnawialnych, oferujemy naszym Klientom profesjonalne usługi i fachowe doradztwo.

Prosimy o kontakt z naszym biurem lub jednym z przedstawicieli, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat naszych usług i stosowanych rozwiązań. Nasza główna siedziba znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w Gryfinie nieopodal Szczecina. Współpracujemy z klientami indywidualnymi i przedsiębiorcami z całej Polski. Pomagamy również w uzyskaniu finansowania na inwestycje.

OZE Technik: lokalizacja

O Firmie

Pytania

Kontakt