+48 602 148 637

Kontakt

Pytania

O Firmie

OZE Technik: lokalizacja

Prosimy o kontakt z naszym biurem lub jednym z przedstawicieli, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat naszych usług i stosowanych rozwiązań. Nasza główna siedziba znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w Gryfinie nieopodal Szczecina. Współpracujemy z klientami indywidualnymi i przedsiębiorcami z całej Polski. Pomagamy również w uzyskaniu finansowania na inwestycje.

Specjalnością naszej firmy są rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii. Montujemy m.in. instalacje fotowoltaiczne oraz pompy ciepła. Jako fachowcy w dziedzinie ogrzewania ekologicznego i darmowej energii ze źródeł odnawialnych, oferujemy naszym Klientom profesjonalne usługi i fachowe doradztwo.

kontakt z OZE Technik

KONTAKT

OZE Technik: Dział Techniczny - Serwis

Tel: +48 513 753 899
e-mail: serwis@ozetechnik.pl

 

 

OZE Technik: Dział Doradców Techniczno-handlowych

Tel: +48 604-784-396
Tel: +48 690-281-545

OZE Technik:

biuro UlBorówkowa 17, 74-100 Żórawie

oddział /korespondencja: UlSmocza 34, 70-731 Szczecin

Tel: +48 602-148-637
Tel: +48 91 570 63 10
e-mail: biuro@ozetechnik.pl

 

FOTOWOLTAIKA

Instalacje dla domu

Zaprojektujemy, przygotujemy i zamontujemy instalację dostosowaną do Twojego domu!

FOTOWOLTAIKA

Instalacje dla firm

Oferujemy wysokiej klasy instalacje fotowoltaiczne dla firm oraz instytucji.

FOTOWOLTAIKA

Instalacje dla rolnictwa

Oszczędzaj i bądź ekologiczny! Posiadamy specjalną ofertę dostosowaną do potrzeb rolników.

FOTOWOLTAIKA

Z gwarancją uzysku

Na każdą naszą instalację dajemy gwarancję uzysku na poziomie 95% mocny znamionowej instalacji!

Serwis OZE

Gwarancją jakości

Podczas realizacji naszych usług montażowych oraz serwisu nie korzystamy z pomocy podwykonawców!

Procentowa ilość wyprodukowanej energii w poszczególnych miesiącach w roku

Kalkulator doboru PV (860kB .XLS)

Ogniwo amorficzne

Ogniwo CIGS

Ogniwo CdTe

Ogniwo polikrystaliczne

Ogniwo monokrystaliczne

1. Moduły fotowoltaiczne
Energię promieniowania słonecznego zamieniają na energią elektryczną

2. Kable
Specjalnymi kablami solarnymi prąd stały z modułów przekazywany jest do falownika

3. Falownik
jest urządzeniem, które zmienia prąd stały z modułów na prąd zmienny oraz przekazuje go bezpośrednio do sieci energetycznej

4. Zabezpieczenia elektryczne
dla bezpieczeństwa całego układu niezbędne są zabezpieczenia przed i za falownikiem

Obecnie następuje także rozwój ogniw fotowoltaicznych drugiej generacji:

 • Ogniwa CdTe wykonane z wykorzystaniem półprzewodnikowego tellurku kadmu CdTe. W tej technologii zazwyczaj cały moduł zbudowany jest z jednego ogniwa a jego sprawność wynosi 10-12%. Z uwagi na bardzo niskie zużycie półprzewodnika ogniwa oparte o tellurek kadmu charakteryzują się dobrym stosunkiem ceny do mocy.

 • Ogniwa CIGS wykonane z mieszaniny półprzewodników takich jak miedz, ind, gal, selen tzw. CIGS. W tej technologii bardzo często cały moduł zbudowany jest z jednego ogniwa a jego sprawność wynosi 12-14%. W przypadku ogniw opartych o CIGS możliwa jest produkcja metodą przemysłowego druku który jest bardzo tanim i wydajnym sposobem produkcji ogniw.

Wśród nich wyróżniamy:

 • Ogniwa monokrystaliczne - wykonane z jednego monolitycznego kryształu krzemu. Charakteryzuje się wysoką sprawnością zazwyczaj 18-22% oraz wysoką ceną. Posiadają charakterystyczny ciemny kolor.

 • Ogniwa polikrystaliczne wykonane z wykrystalizowanego krzemu. Charakteryzują się sprawnością w przedziale 14-18% oraz umiarkowaną ceną. Zazwyczaj posiadają charakterystyczny niebieski kolor i wyraźnie zarysowane kryształy krzemu.

 • Ogniwa amorficzne wykonane z amorficznego, bezpostaciowego niewykrystalizowanego krzemu. Charakteryzują się niską sprawnością w przedziale 6-10% oraz niską ceną. Zazwyczaj posiadają charakterystyczny lekko bordowy kolor i brak widocznych kryształów krzemu.

Ceny energii elektrycznej wciąż rosną. Wzrost w ciągu 10 lat to aż 200%

Pobierz: 

Roczna produkcja energii / Instalacja fotowoltaiczna

Kalkulator doboru PV

Instalacja solarna jako pomysł na własny biznes to przede wszystkim duże korzyści i to nie tylko te związane z oszczędnością i ekologią. Do najważniejszych zalet posiadania takiej instalacji należą:

Korzyści

 • pełna niezależność energetyczna

 • ograniczenie wpływu przerw w dostawie energii

 • zmniejszenie kosztów korzystania z energii

 • niskie nakłady finansowe na inwestycję

 • krótki okres zwrotu

 • ograniczenie kosztów innych mediów

 • uzyskanie pewnych i stałych dochodów

 • długi czas osiągania zysków

 • bardzo długa żywotność instalacji - nawet do 35 lat

 • duża elastyczność konfiguracji instalacji

 • niskie koszty utrzymania instalacji

 • bezobsługowość

 • niskie koszty przywrócenia pierwotnego stanu

 • brak jakichkolwiek uciążliwości

 

Nasze zadania

 • przygotowanie planów finansowania

 • doradztwo w wyborze kredytu i dotacji

 • zaprojektowanie dowolnej konfiguracji

 • uzyskanie wszelkich pozwoleń

 • pozyskanie zgód administracyjnych

 • opracowanie wniosków o warunki przyłączenia

 • wykonanie i przyłączenie instalacji do sieci

 • oddanie do eksploatacji

 • serwisowanie w okresie gwarancyjnym

 • pomoc w okresie pogwarancyjnym

Finansowanie inwestycji solarnej

 • Lokalizacja - Pierwszym krokiem planowanej inwestycji jest określenie jej lokalizacji, planowanego rodzaju instalacji (grunt, dach), mocy oraz najbliższego przyłącza do sieci energetycznej.

 • Finansowanie - Kolejnym zadaniem jest określenie źródeł finansowania. W przypadku zainteresowania kredytem lub dotacją nasz doradca znajdzie optymalne dla Państwa rozwiązanie, przygotuje w Państwa imieniu stosowną dokumentację, pomoże w załatwieniu formalności.

 • Projekt i analiza - Na podstawie kompletu informacji - uzupełnionego o wizję lokalną - analizujemy możliwości wykonania instalacji, tworzymy projekt i na jego podstawie optymalną dla Państwa ofertę.

 • Dokumentacja - Opracujemy dokumentację i niezbędne wnioski formalne. W Państwa imieniu wystąpimy o niezbędne dokumenty - pozwolenie na budowę, warunki zabudowy, warunki przyłączenia do sieci energetycznej, przygotujemy ocenę oddziaływania na środowisko.

 • Realizacja - Następny etap to podpisanie umowy z Zakładem Energetycznym po uzyskaniu pozytywnej decyzji o przyłączeniu do sieci energetycznej. Podpisanie umowy rozpoczyna etap wykonawstwa i wdrożenia. W najbliższym czasie spodziewana jest nowelizacja prawa ograniczająca wymagania formalne i ułatwiająca realizację inwestycji fotowoltaicznych.

Inwestycja krok po kroku

Posłużymy się instalacją o mocy 1kW podłączoną do sieci energetycznej jako jednostką referencyjną. Jeżeli Państwo planujecie inną wielkość wystarczy przemnożyć przez oczekiwaną moc. Z ciekawostek widać że w miesiącu czerwcu mimo najdłuższej operacji słonecznej produkcja energii jest mniejsza niż maju i lipcu. Wynika to ze względu na wyższą temperaturę i większe straty mocy.

Zalety fotowoltaiki:

 • Produkuj prąd na własne potrzeby i w przyszłości zarabiaj na produkcji nadwyżek.

 • Skorzystaj z dofinansowania instalacji fotowoltaicznych z NFOS, to nawet 40% inwestycji

 • Uniezależnij się od ciągle rosnących cen energii elektrycznej.

 • Dzięki naszej instalacji Twój dom będzie na Ciebie zarabiać co najmniej 25 lat.

Patrząc na poszczególne ogniwa można zaważyć ze mają one różne kolory i odcienie. Jedne są ciemno granatowe do czarnych inne bardziej niebieskie z wyraźnymi kryształami. Kolor ogniwa zależy od technologii produkcji oraz użytego materiału. 85% ogniw dostępnych na rynku zbudowana jest z krzemu.

Licznik
energia przekazana do sieci energetycznej jest zliczana przez specjalny dwukierunkowy licznik, dzięki czemu zakład energetyczny wie, ile energii zużyłeś, a ile wyprodukowałeś i na tej podstawie będzie mógł się z Tobą rozliczyć

Systemy fotowoltaiczne przyłączone do sieci energetycznej w Twoim domu, oddają do niej na bieżąco całą produkowaną energię. Energia ta w pierwszej kolejności jest zużywana przez urządzenia domowe, a ewentualne nadwyżki wypływają na zewnątrz - za co operator energetyczny będzie zobowiązany zapłacić Ci zgodnie z ustawą o Odnawialnych Źródłach Energii. W ten sposób oszczędzasz samemu, produkując energię elektryczną, którą zużywasz oraz zarabiasz, sprzedając jej nadwyżki do sieci.

Co niezwykle ważne - zestawy fotowoltaiczne przyłączone do sieci nie magazynują energii, nie wymagają użycia akumulatorów, które są kłopotliwe w eksploatacji. Systemy te są zatem niezwykle proste, bezpieczne i niezawodne.

Działanie systemu fotowoltaicznego przedstawia poniższy schemat. Działanie systemu jest proste, automatyczne i bezpieczne. Dzięki instalacjom fotowoltaicznym Caldoris masz pewność najwyższej jakości komponentów, w tym modułów Polskiej produkcji marki Caldoris SmartPower, wysokiej jakości inwertera oraz zabezpieczeń. Połączenie sprzętu i profesjonalnego montażu przez certyfikowanych pracowników OZE Technik to pewność wydajnego działania instalacji przez co najmniej 25 lat!

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę

Rodzaje ogniw fotowoltaicznych

Zasada działania instalacji fotowoltaicznej

Roczna produkcja energii / Instalacja fotowoltaiczna

Kalkulator doboru PV

Finansowanie inwestycji solarnej

Inwestycja krok po kroku

Dlaczego warto inwestować w fotowoltaikę

Rodzaje ogniw fotowoltaicznych

Jak to działa

Darmowy prąd to nie mit. Instalacja fotowoltaiczna, przekształcając odnawialne źródła energii w energię elektryczną, może znacząco zniwelować Twoje wydatki na energię. Warunkiem jest dobór odpowiednich rozwiązań. Firma OZE Technik do każdego zlecenia podchodzi kompleksowo i niezwykle fachowo. Pomożemy Ci dobrać nowoczesną, wydajną instalację o odpowiedniej mocy oraz jej wszystkie niezbędne elementy. Wspomożemy Cię również w załatwianiu formalności związanych z przyłączeniem Twojej nowej instalacji do sieci i montażem nowych dwukierunkowych liczników. Dzięki temu uzyskanie darmowej energii oraz sprzedaż jej nadwyżek będą bardzo proste.

Fotowoltaika to technologia przyszłości oraz opłacalna inwestycja. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług w województwie zachodniopomorskim i całym kraju.

Fotowoltaika zajmuje się przetwarzaniem promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Do tego procesu wykorzystuje się specjalne instalacje, składające się przede wszystkim z paneli fotowoltaicznych i inwertera solarnego.

Instalacja fotowoltaiczna to przede wszystkim sposób na dostarczenie sobie darmowej energii elektrycznej. To dlatego to ekologiczne rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Dzięki rozwojowi technologii fotowoltaicznej ceny instalacji tego typu są dziś o wiele niższe niż jeszcze kilkanaście lat temu. Dodatkowo, dzięki niedawnej nowelizacji ustawy o prawie energetycznym, również w Polsce możemy obecnie produkować prąd na własne potrzeby, a jego nadwyżki odsprzedawać do sieci elektroenergetycznej. Dzięki temu możesz nie tylko uniezależnić się od podwyżek cen energii elektrycznej i ograniczyć zanieczyszczenie środowiska, ale też uzyskać szybki zwrot inwestycji poniesionej w ramach instalacji systemu fotowoltaicznego.